• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Для батьків

Як допомогти дитині ВПО адаптуватися в новій школі

Як оформити дитину до нового закладу освіти та допомогти їй пережити адаптацію

Перед дорослими та дітьми ВПО постають щоденні виклики, які стосуються пристосування до нових умов життя. Як влаштувати дитину в заклад освіти, допомогти освоїтися, запобігти цькуванню в новому колективі — питання, які зараз надзвичайно актуальні.

Юридична складова адаптації

Згідно із законом «Про освіту», батьки можуть обирати заклад, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти.

Зауважимо, що дитина ВПО має право навчатися в будь-якому закладі освіти за новим місцем проживання. Таким чином, відповідно до закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», органи місцевого самоврядування мають забезпечити влаштування дітей у дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.

Для того, щоб оформити дитину до закладу освіти, її батьки чи опікуни мають бути зареєстровані як ВПО. Вони мають подати заяву в будь-якому зручному форматі (особисто, факсом, електронною поштою).

Документи, які потрібні для оформлення в заклад освіти:

• копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (потрібно також мати оригінал документа);

• оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Якщо свідоцтво про народження відсутнє, то керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки та піклування за місцем проживання дитини чи розташування закладу освіти. Це має посприяти якнайшвидшому оформленню документа.

Серед поширених труднощів під час оформлення: загублені документи (про освіту, особисті результати навчання), або вік дитини не збігається з роком навчання (наприклад, вона пройшла програму екстерном, а підтвердження немає).

У такому разі законний представник дитини за наявності документів, що посвідчують особу, може надіслати заяву державному інформаційному підприємству «Інфоресурс», щоб отримати необхідні документи про освіту. Проте потрібно враховувати, що отримання результатів за такого алгоритму дій — тривалий процес.

Психологічна складова адаптації

У такий період дитині важко адаптуватися до нового середовища — і, щоб цей процес відбувся легше, дуже важлива допомога та підтримка батьків. Варто проводити більше часу разом — спілкуватися, ділитися власними думками.

Полегшити процес адаптації допоможе очне навчання, адже так можна швидше знайти нових друзів. Однак, якщо такої змоги немає у зв’язку з відсутністю в школі укриття, можна домовитися з батьками нових однокласників про спільні прогулянки, познайомити дітей особисто.

Важливо стежити, щоб діти адекватно сприйняли новачка, щоб вчасно запобігти можливому булінгу.

«Основне завдання батьків — навчити дитину розуміти й відстоювати власні кордони та не переходити межі кордонів інших. Діти не повинні боятися казати про те, що їм неприємно, та мають звернутися по допомогу до дорослих, якщо цькування не припиняються. У цьому разі батькам треба обговорити проблему з класним керівником і шкільним психологом, а вони вже мусять поспілкуватися з батьками кривдників»,– акцентують фахівці благодійного фонду «СОС Дитячі Містечка».

Окрім того, батьки мають привчити дитину не терпіти неприємні слова на свою адресу та відразу розповідати про образи дорослим — також і про ті випадки, які трапляються не офлайн, а в інтернеті.

Фахівці рекомендують звертати увагу на будь-яку зміну поведінки дитини:

• втрату апетиту,

• відсутність настрою,

• апатію до навчання,

• захворювання, пов’язані з психосоматикою (підвищується температура, коли час йти до школи, при тому, шо фізично дитина здорова).


Нещодавно нашу країну сколихнули новини про агресивно налаштовані субкультури, які почали розноситися по всім ЗМІ та стали частиною обговорення у житті звичайних людей. Спробуємо розібратися, що ж таке "Редан" і що з цим робити.

Сама назва і символіка руху "ПВК Редан" (приватна військова компанія "Редан") бере свій початок з японського аніме, де діє злочинна організація з назвою "Павук". Її символ - це павук із цифрою "4" на спині.

Самі представники цієї субкультури називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів, мігрантів, скінхедів. Також вони стверджують, що не відносять себе до приватної військової компанії, а називають себе так жартома.

Одягаються редановці у темний одяг вільного крою, строкаті штани, у одязі присутня символіка павука із цифрою "4", мають довге чорне волосся, використовують специфічний сленг, вони називають себе "павучками" і збираються у групи з десятків людей і влаштовують масові бійки. Зібрання агресивної молоді вже помітили у Харкові, Києві, Львові та інших обласних центрах. Поліцейські вважають, що субкультура прийшла до нас з Росії.

Небезпека такої субкультури полягає у:

- пропагуванні мови агресії та ненависті;

- спричиненні масових хаотичних бійок;

- вчиненні протиправних дій, порушенні закону;

- нищенні громадського майна;

- спричиненні фізичних розправ;

- залученні та маніпулюванні підлітками заради власної вигоди.

Як попередити подібні небезпеки?

1. Інформувати молодь про подібні групи, їх приховані цілі та небезпеки.

2. Приділяти увагу своїм дітям, вихованцям, підопічним: чим вони цікавляться в ЗМІ, з ким проводять час, які інтереси мають.

3. Залучати молодь до суспільно корисної діяльності та соціально важливих інтересів, хобі.

4. Формувати щире довірливе спілкування: питати про те, як проходить день, які є труднощі, який настрій, що стало причиною негативних емоцій тощо.

5. Формувати усвідомлення, що у будь-якій проблемній ситуації не треба боятися чи соромитися звертатися за допомогою до батьків, родичів або інших значущих дорослих.

ПВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками і хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків з не дуже благополучних сімей.

Батькам важливо пам'ятати, що поширення таких субкультур - це не причина, а наслідок психологічних і сімейних проблем у підлітків. Дитина з сім'ї, де її поважають і вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.

Якщо підліток зацікавився ПВК "Редан" - це привід відверто поговорити з ним і разом відвідати дитячого психолога. Підліток повинен відчувати, що ви його підтримка, а не ворог.

Також батькам не варто бити тривогу, якщо підліток дивиться аніме. Аніме саме по собі не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем. Це всього лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу. Батькам і правоохоронним органам безумовно потрібно спостерігати за рухом ПВК "Редан". Але і піддаватися суспільній паніці не потрібно. Просто любіть своїх дітей і вибудовуйте довірчі відносини з ними.

/Files/images/psiholog/photo_2023-03-06_18-37-44.jpg

/Files/images/psiholog/photo_2023-03-06_18-37-44 (2).jpg

/Files/images/psiholog/photo_2023-03-06_18-37-45 (2).jpg

/Files/images/psiholog/photo_2023-03-06_18-37-45.jpg

/Files/images/psiholog/зображення_viber_2023-03-07_10-50-31-319.jpg


ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Порядок дій у разі порушення роботи систем життєзабезпечення з урахуванням всіх можливих ризиків


  1. Більшість шкіл та інших навчальних закладів іноді йдуть на карантин через епідемію коронавірусу. Тож перед батьками і вчителями постало питання, як забезпечити дітям навчання у цей час, як зробити освітній процес вдома цікавим і корисним та безпечним для дітей. Що робити батькам!

/Files/images/op/завантаження.jpgЩонайперше – поспілкуватися з дитиною та налаштувати її психічний стан так щоб події які відбуваються навколо неї не лякали дитину , пояснити правила поводження дитини в нових незвичних для неї умовах карантину, розпланувати режим дня, роз’яснити її план дій в умовах дистанційного навчання.

Що ж до організації самостійного навчання старших дітей, надати кілька порад:

  • По-перше, треба розуміти, що це не час для відпочинку. Тому графік дитини має залишатись таким, як і в навчальний період.
  • Дітям із середньої та старшої школи важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн, щоб час за ноутбуком не розмивався.
  • Важливо, аби ця робота відбувалася спринтами — проміжками у 20-25 хвилин із перервами на чай, перекус або прогулянку.

Щоби краще організувати навчання вдома, існує безліч платформ та YouTube-каналів для вивчення тих чи інших предметів. Наприклад, з 16 березня телеканал Київ транслюватиме у YouTube відеоуроки зі шкільної програми, які вестимуть найкращі вчителі шкіл і ліцеїв.

Найкориснішими уроки будуть для учнів старших класів, щоб підготуватися до здачі ЗНО.

Відеоуроки виходитимуть щодня по буднях, по три-чотири на день — о 9:30, 11:30, та 13:30. Тривалість — 30 хвилин. Усього в програмі трансляцій 12-13 предметів: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька, англійська мови.

Також у цьому допоможуть різні навчальні платформи. Зокрема:

  • Студія онлайн-освіти для школярів — EdEra
  • Гейміфікована платформа для підготовки до ЗНО — iLearn
  • Безкоштовна підготовка до ЗНО — Be smart
  • Онлайн-курси для школярів, студентів і дорослих — Prometheus

Для тих, хто добре володіє англійською мовою, є курси на сайтах - www.edx.org, www.udacity.com,www.canvas.net, www.udemy.com, але деякі з них платні.

Також на YouTube є такі канали, як Топ школа, Цікава наука, Сергій Ткаченко, який веде блог про математику. Усі вони українською мовою. Там цікаво і легко розповідається про фізику, хімію, біологію, українську мову та інші шкільні предмети.

NEED/animation studio та Книга-мандрівка (просвітницькі канали) будуть цікавими для учнів молодших класів. Якщо ж батьки все-таки хочуть спробувати самостійно навчати дітей початкових класів вдома, то у цьому можуть допомогти практичні завдання для учнів 1-2 класів на сайті Освіта.ua, платформа для вивчення математики Matifik, а також завдання на Порталі вчителів початкових класів “Урок”, Вчитель вчителю, учням та батькам та сайт з дитячої творчості Крокотак та вчителі початкових класів школи.

Поки що карантин запроваджено на три тижні. Як бути батькам з дітьми молодшого віку. Юристи стверджують, що батьки дітей до 14 років можуть просити у роботодавців дистанційний режим роботи або скорочений робочий день у зв'язку з карантином. Шановні батьки будьте порадниками , хорошими друзями для свої дітей, підтримуйте тісний контакт з учителями школи , звертайтесь за порадами до шкільного психолога, медичної сестри, бібліотекаря, педагога-організатора, класоводів, класних керівників . Бажаємо всім подолати цей складний період в житті . Бажаємо всім нам 36,6.


Про Всеукраїнську премію

«Диво-дитина – 2020»

Відповідно до листа управління освіти ,науки, молоді та спорту від 22.11.2019 року № 35-12/3671/0.35 «Про Всеукраїнську премію «Диво-дитина – 2020» управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради повідомляє наступне.

До Міністерства молоді та спорту України надійшов лист від президента Всеукраїнської премії «Диво-дитина 2020» В.М.Новікова щодо інформаційної підтримки премії «Диво-дитина 2020», що відбудеться у травні 2020 року.

Основна мета Премії – пошук, відбір та нагородження грошовими преміями найталановитіших та найобдарованіших дітей України.

Премія вручається на основі експертної оцінки та по встановленим номінаціям дітям, які мають досягнення у науці, спорті, мистецтві; унікальні розумові або фізичні здібності; дітям-рятівникам.

Номінації Премії:

- Найрозумніша дитина;

- Найспортивніша дитина;

- Найтворча дитина;

- Найдивовижніша дитина;

- Найгероїчніша дитина.

Детальна інформація щодо участі у конкурсі на отримання Всеукраїнської премії «Диво-дитина 2020» розміщена на сайті www.divo-dutuna.com.


/Files/images/medsestra/IMG_5679.jpgЗгідно плану співпраці з медичними установами 30 січня в ЗШ №9 відбулася зустріч хлопчиків 5-11 класів з лікарем –педіатром Пінчук Катериною Михайлівною. Під час спілкування з підлітками лікар розповіла про види травмувань та про їх наслідки . Підводячи підсумки зустрічі, хлопці дійшли до висновку, що найчастіше травмування трапляються під час бійок.


Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися

Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Читати далі ...


УРА КАНІКУЛИ!!!

Навчальне навантаження на сучасних школярів досить велике. Їх навчальний день не рідко перевищує за своєю тривалістю робочий день дорослих. Від того, як дитина відпочине в канікули, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ...


ВКУСИЛИ: що робити?

Найголовніше — швидко вжити заходи і при цьому не зашкодити собі!

читати далі ...


Як делікатно розпитати дитину про школу

Двадцять п'ять способів поставити запитання «Як пройшов твій день у школі?», не питаючи безпосередньо

/Files/images/school_i.jpg


Для майбутніх першокласників

/Files/images/default1.jpeg


Просити вибачення в дітей - вкрай важливо

Поради для тата, які допоможуть в непростих ситуаціях вибачитись перед своєю дитиною

/Files/images/apologize2_i.jpg


10 НЕВІРНИХ СПОСОБІВ МОТИВУВАТИ ДИТИНУ

Батьківські практики, які не допомагають, а шкодять дітям
/Files/images/family.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 922

Коментарi